Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Ballina District Junior Cricket Association - Under 16
Round 2 - Sat 24 Oct 2020 (8:15AM)
Tintenbar-East Ballina Firedef byLennox Head
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
McQueen, Blake C
Walsh, Blake (c)
Thick, Joshua
Thick, Emily
Ronan, Nathan
Jonsson, Fynn (+)
Chisholm, Bradley C
Barnwell, Rohan
TRUMAN, Noah
 
Coach:  Thick, David
Team Manager:  Truman, John
 
Alcock, Spencer
Crawford, Dylan
Perkins, Harrison
Helle, Noah
Gilmore, Zachary (c)
Young, Joshua (+)
Kernaghan, Brayden (+)
Ingram, Max
Duverge, Dominic
Doherty, Harrison C
Moore, Monty
Wauchope, Oden
 
Coach:  Kernaghan, Blake
Team Manager:  KERNAGHAN, GRAYSON
Scorer:  Duverge, David
Far North Coast Cricket Council - Coastal League 2020/21
Round 2 - Sat 24 Oct 2020 (1:00PM)
Lennox HeadvTintenbar-East Ballina
Venue: Megan CrescentMatch ID: 3527069
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Warburton, Mick
Gabriel, Mick
Bordin, Daniel
Macdonald, James (c)
Goldsworthy, Isaac
Dirou, David
Barnwell, Ethan
Allen, Zayden
Linton-France, Oscar
Hoey, The REAL
Melchior, Anthony
McClintock, Hamish C
Far North Coast Cricket Council - LJ Hooker League 1 day 2020/21
Round 2 - Sat 24 Oct 2020 (1:00PM)
Lismore Workersdef byLennox Head
Venue: Nielson ParkMatch ID: 3491856
Umpires: Umpire1: PETER KENT  Umpire2: Bruce Johnstone  
Scorers:  Not specified
Bezrouchko, Nathan
Bruce, Daniel
Burrows, Lachlan
Clacher, Hamish
Geyer, Matt
MacDonald, Anthony
McLean, Sam
Saad, Josh
Toniello, Brady
Healy, Joshua
Stones, Kyle
Williams, Jordan
 
Dorey, Robert
Denmeade, Mark (+)
Fisher, Todd
Barnes, James
Kernaghan, Ryan
Asser, Nicholas
Callan, Angus (c)
Graham, Jacob
Hooper, Justin
Moyle, Reuben
Lofts, Jarod
Blackler, Joshua
Winkler, Nick
Ballina District Junior Cricket Association - Under 14
Round 2 - Sat 24 Oct 2020 (8:15AM)
Cudgen HornetsdefLennox Head
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Kershler, Harry
Rosser, James
Mostert, Zeke
Weir, Riley
Felton, Brody
hoggard, mana b
Alcorn, Ethan
Batchelor, Thomas
Broomfield, Grayson
 
Coach:  Kershler, Anthony J
 
Acret, Matthew
Carrigg, Jack
Coman, Tane
Francis, Bede
Gillott, Bill
Neto, Jacob
Perkins, Blake
Smallcombe, Zain
White, Tom
Thomson, Bailey
Ballina District Cricket Association - Third Grade
Round 2 - Sat 24 Oct 2020 (1:00PM)
AlstonvillevLennox Head
Venue: Geoff Watt OvalMatch ID: 3500720
Umpires: Umpire1: PETER HARPER  
Scorers:  Not specified
Tamlin, Joe (+)
Davis, Luke (c)
Wilton, Todd
Alley, Ryan
Voss, Olivia
Lasserre, Craig
Fivaz, Murray
Allan, Samuel
Brown, Callum
Doyle, Taj
Speers, Jarrad
 
Kilby, Andrew
Bugden, Bobby
Zakaras, Adrian (c)
Somerville, Justin B
Asser, Russell
Pollock, Nathan
Hickey, Max
Yantsch, Jonathan
coster, scott
Vidler, Darel
McDonald, Shaun
Ballina District Cricket Association - Fourth Grade
Round 2 - Sat 24 Oct 2020 (1:00PM)
Tintenbar-East BallinavLennox Head
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Thick, David
May, Bailey
Barnwell, Darren
Forkgen, Blair
Evers, Jack
evers, jason
Thick, Joshua
Kent, Graham (c)
Singh, Malak
Jeffery, Jack
Anson, Dale
 
Haynes, Tim
Young, Daniel
Asser, Charles
Joblin, John
Hartley, Sean
Everson, John
Whitney, Flynn
Radburn, Sean
Moore, Monty
Wauchope, Oden
Quinn, Brett
Ballina District Junior Cricket Association - Under 12
Round 2 - Sat 24 Oct 2020 (8:15AM)
Pottsville PurpledefLennox Head Buccaneers
Venue: Williams ReserveMatch ID: 3525145
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Bennett, Zac (+)
Maher, Tyghe
Dunnachie, Connor
Crimson, Bonnie
Childs, Thomas
Bennett, Mahlie
Wilson, Isaac (+)
O'Brien, Harrison
ROBINSON, KAI
 
Coach:  Bennett, Jamie
Scorer:  Bennett, Shellie
 
Gohl, Beau
Hunter, Mila
Spinks, Finnigan
Churton, Tully
Willesee, Joel
Lee, Quinn
Rose, Henry
Rose, Olivia
Brown, Joe
Barnes, Archie
 
Coach:  Rose, Terry
Team Manager:  Duncan, Mark
Ballina District Junior Cricket Association - Under 12
Round 2 - Sat 24 Oct 2020 (8:15AM)
Mullumbimby Brunswick BluedefLennox Head Swashbucklers
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
REID, TAJ H
SCOTT, Ky
SCOTT, Sam
Dokmanovic, Timothy H (+)
Foreman, Jameson
Doherty, Karney
Kaminski, Jarrah
Mckenzie, Mia
Merrell, Hamish
Browning, Tanesa
Robinson, Cohen (c) (+)
 
Coach:  Morris, Roderick
 
Duncan, Zach
Ayres, Brock
Steine, Daniel
Pollock, Max
Ranyard, Harry
Harding, Cian
Smith, Jesse
Neto, Edward
Yantsch, Beau
Kilburn, Billy
Munro, William
 
Coach:  Pollock, Nathan
Team Manager:  Duncan, Mark