Share:
 

Season Results

Season 
Grade 
RND Dates Home Team   Away Team Venue
3 26 Oct 19 Tintenbar-East Ballina
4/275(cc) D Dirou 96 C Earl 55 B Dirou 50* D Barnwell 26*  WG Seymour 2/34
def Lennox Head
6/264(cc) J Haugh 101 M Hickey 85  
Kingsford Smith (Kingsford smith north) 
6 16 Nov 19 Lennox Head
194 M Ingram 35 R Asser 33  B Hudson 4/41 L Davis 3/19 C Lasserre 2/31
def by Alstonville Leftovers
2/196 A Lindsay 75 J Tamlin 54 S Petty 49*  JB Somerville 2/50
Williams Reserve 
14 8 Feb 20 Lennox Head
drew Alstonville Meandads
Williams Reserve 
18 7 Mar 20 Mullumbimby Brunswick
3/59  JB Somerville 3/20
drew Lennox Head
9/175(cc) A Zakaras 54*  N Appel 2/12 B Hewitt 2/33
Stan Thompson Oval (Thompson Oval) 
19 14 Mar 20 Lennox Head
198 M Hickey 63 LR Grainger 52  S Greening 3/16 J Trisley 2/42
def by Byron Bay
7/200 G Mead 40* M Larsson 39 M Hughes 36  M Hickey 2/26 D Greiner 2/33 JB Somerville 2/50
Williams Reserve 
1 12 Oct 19 Bangalow
4/147 P Dokmanovic 53* R Jacob 44  
def Lennox Head
141 B Wallis 46  G Erikson 3/21 D Singh 3/41 N Dornan 2/11
Bangalow Sports Ground (Schultz Oval) 
13 1 Feb 20 Alstonville Leftovers
9/209 J Kempshall 69 T Wilton 26  J Young 3/18 J Haugh 3/50 J Ollier 2/47
def Lennox Head
207 M Tancred 69 JB Somerville 41 M Hickey 28  L Davis 4/60 T Wilton 3/20 J Speers 2/33
Gap Road (Oval 1) 
4 2 Nov 19 Mullumbimby Brunswick
8/325(cc) HF Godbee-Johnston 134 M Hardy 60 T Pratt 41 M Hambly 37  J Young 4/57 WG Seymour 2/21
def by Lennox Head
8/326 A Zakaras 133* M Hickey 58 M Ingram 30  HF Godbee-Johnston 3/58 AM Esau 2/75
Lofts Oval 
5 9 Nov 19 Lennox Head
9/332 M Tancred 89 J Young 66 J Rowan 43* T Murray 42  B Hughes 2/30 S Greening 2/49
def by Byron Bay
4/383(cc) L Clayton 161 J Trisley 90* M Larsson 81 R Egan 27*  T Murray 2/59
Williams Reserve 
7 30 Nov 19 Alstonville Meandads
drew Lennox Head
4/213(cc) M Hickey 51 M Tancred 45 T Murray 38* J Young 30  
Geoff Watt Oval 
8 7 Dec 19 Lennox Head
159 M Hickey 71 J Young 41  S Alcock 3/9 P Dokmanovic 3/21 D Singh 3/29
def by Bangalow
6/290 R Jacob 84 C Adams 66 D Singh 55* B Plummer 25  J Young 3/68 M Hickey 2/43
Williams Reserve 
9 14 Dec 19 Ballina Bears
206 L Duroux 79 HP Turnbull 45  N Pollock 3/9 B Kernaghan 3/23 JB Somerville 2/41
def by Lennox Head
7/211 M Hickey 66 A Kilby 45 N Pollock 38*  MB Turnbull 3/33 ZM Benn 2/15
Fripp Oval 
17 29 Feb 20 Tintenbar-East Ballina
129 C Tay 31 N Clements 25  M Hickey 3/15 JB Somerville 3/18 B Kernaghan 2/19
def by Lennox Head
9/145(cc) JB Somerville 30 LR Grainger 26  A Bull 3/10 D Dirou 2/30
Kingsford Smith (Kingsford smith north) 
2 19 Oct 19 Lennox Head
2/113 M Ingram 51 J Haugh 33*  
def Ballina Bears
107 GH Johnson 31  M Hickey 4/9 N Pollock 2/36 J Rowan 2/40
Megan Crescent 
16 22 Feb 20 Lennox Head
8/141 M Tancred 53  
def Ballina Bears
139  M Hickey 4/34
Williams Reserve 
10 21 Dec 19 Lennox Head
211 A Zakaras 90 C Asser 32  B Dirou 3/26 B CRAWFORD 2/33 D Dirou 2/35
def by Tintenbar-East Ballina
5/267(cc) P Freer 81 W Jenkins 62 B Dirou 33* D Dirou 28 C Tay 25  J Young 2/31
Megan Crescent 
12 18 Jan 20 Byron Bay
drew Lennox Head
Byron Bay Recreation Ground (Recreation Ground) 
15 15 Feb 20 Bangalow
drew Lennox Head
Bangalow Sports Ground (Schultz Oval) 
11 11 Jan 20 Lennox Head
def Mullumbimby Brunswick
Williams Reserve 
The qualification for this report is 25 runs, 2 wickets.